Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen Çocuklar İçin Arkeoloji Atölyesi Yaptırdı

Eskişehir’in, 2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti olmasında büyük pay sahibi olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bu sefer de kurduğu Bilim Deney Merkezi’nde çocukların eğlenerek arkeolojiyi öğrenip sevebilmeleri için bir arkeoloji atölyesi yaptırdı.

eskişehirde arkeoloji atölyesi açıldı

Atölyede çocuklar, arkeolojik kazı çalışmalarının nasıl işlediğine dair bilgileri eğlenerek öğrenme şansını yakalıyor. Aynı zamanda bir arkeoloğun nasıl çalıştığı ve aletleri nasıl kullandığı hakkında bilgi ediniyorlar. Kazı Kumu ve Bul Bunu atölyeleri ile arkeolojiyi çocuklarla buluşturmayı planlayan Büyükşehir Belediyesi, sömestr tatilinde çocukların vakitlerini doldurabilecekleri eğitim atölyelerine oldukça önem veriyor. Bilim Merkezi’nde önümüzdeki zamanlarda arkeoloji ile ilgili etkinliklerin çeşitleneceği de edinilen bilgiler arasında.

Bize de ülkemizde pek çok talihsiz arkeolojik olay yaşanırken, Bilim Merkezi’ndeki pek çok aktivite ve atölyenin yanında arkeoloji aktivitelerinin de bunların arasına katılmasını sağlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etmek düşüyor.

Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümü Yüksek Lisans mezunu. Aynı üniversitede Doktora adayı. İletişim: ermanbu@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply