Yazar

arkeofili yazar ekibi erman ertuğrul

Erman Ertuğrul

Baş editör

Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümü Yüksek Lisans mezunu. İstanbul Üniversitesi Doktora programında öğrenci.

İletişim: ermanbu@gmail.com


Begüm Bozoğlu

Sosyal Medya Yöneticisi

Işık Üniversitesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü mezunu. WML&YR – Digital Insight Manager.

İletişim: begum.bozoglu@gmail.com


arkeofili yazar ekibi ayşe bursalı

Ayşe Bursalı

Robert Kolej’de okuduktan sonra, Kanada-McGill Üniversitesi’nde Antropoloji ve Klasik Tarih bölümlerini bitirdi. Koç Üniversitesi’nde Tarihöncesi Arkeoloji alanında yüksek lisans yaptı. Şu anda A.B.D.’deki Notre Dame Üniversitesi’nde doktora yapıyor. 

İletişim: ayse.bursali@gmail.com


arkeofili yazar ekibi tolunay bayram

Tolunay Bayram

Anadolu Üniversitesi’nde Arkeoloji bölümü okuduktan sonra eğitimine İstanbul Üniversitesi’nde Tarihöncesi bölümünde yüksek lisans programında devam ediyor.

İletişim: bayramtolunay@gmail.com


arkeofili yazar ekibi aysel arslan

Aysel Arslan

Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Bölümü’nü bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Şu anda Koç Üniversitesi’nde doktora yaparken, bir yandan da aynı üniversitede asistanlık yapıyor.

İletişim: aysel.arslan@yahoo.com


arkeofili yazar ekibi burak baş

Burak Baş

Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu.

İletişim: burakbas@windowslive.com


arkeofili yazar ekibi Oğuzhan Parasayan

Oğuzhan Parasayan

Koç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu ve Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü ile yandalı var. Paris Diderot Üniversitesi’nde Genetik yüksek lisansını tamamladı ve Jacques Monod Enstitüsü’nde Paleogenomik laboratuvarında doktorasına devam ediyor.

İletişim: oparasayan@gmail.com


Arkeofili yazar ekibi Perrin Margaryan

Perrin Margaryan

Ege Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümü mezunu. Arkeoloji ve özellikle sanat tarihini çok seviyor. Bu alanda akademik bir kariyer hedefliyor.

İletişim: perrin.margaryan@gmail.com


Arkeofili yazar Elif Bingöl

Elif Nur Bingöl

Dokuz Eylül Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık bölümü lisans öğrencisi. Arkeolojiyle, sanat tarihiyle ve grafik tasarımla ilgili. Yüksek lisansını da bu alanlardan biriyle yapmak istiyor.

İletişim: elifbingol@outlook.com.tr


Gülşah Günata

Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü lisans ve yüksek lisans mezunu. Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü doktora mezunu.

İletişim: gulsahgunata@hotmail.com


Yaren Kırdök

Kocatepe Üniversitesi’nde Hukuk okuyor. Dil, tarih ve arkeoloji alanlarında kendini geliştiriyor.

İletişim: k.yarennnn@gmail.com


Buse Eroğlu

Marmara Üniversitesi Eczacılık bölümü öğrencisi. Arkeolojiye ve Antik Mısır Tarihi’ne küçük yaşlardan beri ilgi duyuyor. Bu alanda akademik kariyer yapmak istiyor.

İletişim: buse_eroglu17@hotmail.com


Özlem Acımaz

Celal Bayar Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu. Tarih Öğretmeni. Eğitim Bilimleri’nde Yüksek Lisans mezunu. Tarih Felsefesi’ne ilgi duyuyor. Bu alanda akademik çalışmalar yapmayı hedefliyor.

İletişim: ozlem.acimaz78@gmail.com


arkeofili yazar ekibi Başak Emir

Başak Emir

Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümünü bitirdikten sonra, Uludağ Üniversitesi’nde Arkeoloji Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Daha sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Bölümü’nde ikinci yüksek lisansına başladı ve Kültür Mirası üzerine odaklandığı bu programdan Kültür Mirası ve İletişim konulu teziyle mezun oldu.

İletişim: basakemir@gmail.com


Çağatay Çeliktaş

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Arkeoloji bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji öğrencisi. Sosyoloji yüksek lisansı icin hazırlanıyor.

İletişim: cagatayceliktas@gmail.com


Dilan Dede

İstanbul Üniversitesi Tarihöncesi Arkeolojisi mezunu. Aynı okulda Tarihöncesi Arkeolojisi bölümünde yüksek lisans yapıyor.

İletişim: dilandede@gmail.com


Pelin Su Ünal

Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans ve yüksek lisans mezunu. Serbest avukatlık ve yeminli tercümanlık yapıyor. Mitoloji, tarih, dil ve arkeolojiye, özellikle sualtı arkeolojisine ilgi duyuyor.

İletişim: unalpelinsu@gmail.com


Yağmur Karagülleoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü.

İletişim: zeynepyagmurw@gmail.com


Uzay Can Ardal

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu. Marmara Üniversitesi Eski Çağ Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencisi.

İletişim: canardaluzay@gmail.com


Etkin Yiğit

Lisansı Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı, Yüksek Lisansı Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler. Serbest çevirmenlik yapıyor.

İletişim: etkinygt@gmail.com


Enes Gençtürk

Ege Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık bölümü öğrencisi.

İletişim: menes.gencturk@gmail.com


Beste Kahveci

Bilkent Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu.

İletişim: bestekahveci1997@gmail.com


İrem Ersoylu

İstanbul Üniversitesi Latin Dili ve Edebiyatı lisans öğrencisi. Yüksek lisansını Klasik Arkeoloji üzerine yapmak istiyor. Arkeoloji, sanat tarihi ve müzecilik ile ilgileniyor.

İletişim: iremersoylu@ogr.iu.edu.tr


İpek Kırömeroğlu

Bilkent Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu.

İletişim: ipekkrmoglu@gmail.com


Nihan Dilşad Dağtaş

Lisans ve yüksek lisans derecelerini ODTÜ Biyoloji Bölümü’nden aldı. 2010 yılından beri biyoarkeoloji alanında çalışıyor ve doktora araştırmalarına bu alanda devam etmeyi planlıyor.

İletişim: dagtas.nd@gmail.com