Yaz Konserleri İçin Bodrum Antik Tiyatrosu Tahrip Ediliyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan ve Anadolu’nun en eski tiyatrolarından olan Bodrum antik tiyatrosuna konser için kurulan platform zarar verdi.

kenttv’nin haberine göre, Klasik Çağ Bodrum’unun günümüze ulaşan anıtsal eserlerinden olan tiyatroda, her yıl konserler düzenleniyor. Bu yıl 17 Temmuz’da başlayacak konserler için yapılan platformun demir ayakları ise tarihi sütunların üzerine denk getirildi ve sütunlarda tahribat yarattı. Kulisin arkasına ve önüne koyulan seyyar tuvaletler de nahoş bir görüntü oluşturdu.

Tiyatroda düzenlenecek yaz konserleri öncesi platformun ve alanın hazırlanması sırasında organizasyon firması haricinde tiyatronun güvenliğinden sorumlu hiçkimse bulunmuyor.

Bölgede yapılan çalışmaları kontrol etmek için gelen Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ekiplerinin, platformun düzeltilmesi için firma yetkililerini uyardığı öğrenildi.

Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümü Yüksek Lisans mezunu. Aynı üniversitede Doktora adayı. İletişim: ermanbu@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login