Ünlü Türk Fotoğrafçı Görüntülerin Louvre Müzesi’nde Çekilmediğini Açıkladı

Moda fotoğrafçısı Cüneyt Akeroğlu’nun bir heykelin üstündeki fotoğrafı, Louvre Müzesi’nde çekildiği sanılarak büyük tepki topladı. Akeroğlu ise olayla ilgili yaptığı açıklamada, heykelin bir özel mülkte bulunduğunu, heykelin sahibinden izin aldığını ve bir proje için ışık denemesi yaptıkları sırada bu görüntünün oluştuğunu söyledi.

Ünlü Türk Fotoğrafçı Louvre Müzesi'nde Heykelin Üstüne Çıktı

Vogue gibi birçok ünlü dergileri için moda fotoğrafçılığı yapan Cüneyt Akeroğlu İnstagram’da paylaştığı fotoğrafın tepki toplaması üzerine önce paylaşımı sildi. Akeroğlu daha sonra fotoğrafı tekrar paylaşarak şu açıklamada bulundu:

“Bu gelecek projem için ışığı test etmek için çektiğim bir fotoğraf. Tabi ki projede benim yerime bir model yer alacak! Bu özel bir mülk, bir Müze değil! Heykelin sahibinin iznini aldım, nefret yorumlarına gerek yok! Ben de güzel sanatlar üzerine çalışıyorum ve tüm sanat formlarını seviyorum ve saygı duyuyorum!

Açıklamanın İngilizce orjinalini Akeroğlu’nun İnstagram hesabında görebilirsiniz.

 

*Bu haberin ilk versiyonunda Akeroğlu’nun Louvre Müzesi’ndeki bir heykelin üzerine çıktığı iddiasına yer verilmiştir. Haberde sonradan değişiklik yapılmıştır. 

Arkeofili editöryel servisi. İletişim: arkeofili@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login