Louvre Müzesi’nde Bir Gece Geçirin

Çevrimiçi oda ve ev kiralama servisi Airbnb, düzenlediği yarışma ile Louvre Müzesi’nde bir gece geçirme fırsatı sunuyor.

Louvre Müzesi.

Airbnb’nin düzenlediği yarışmaya katılmak için şu soruyu cevaplamanız gerekiyor: “Mona Lisa’nın mükemmel misafiri neden siz olmayasınız?”

Airbnb, yarışmaya katılanlar arasından, soruya en güzel cevabı vereni seçecek ve şanslı kişi ile misafiri, Louvre Müzesi’nde bir gece geçirme şansı yakalayacak.

Yarışma 12 Nisan’a kadar devam edecek ve kazanan kişi ile misafiri, 30 Nisan’da Louvre Müzesi’nde bir gece geçirecek.

Kazanan kişi ve arkadaşı, bir VIP rehber eşliğinde çalışma sonrası saatlerde müze turuna çıkacak. Louvre’un göbeğinde yer alan görkemli oturma odasında, Mona Lisa ile birlikte aperitiflerin tadını çıkaracak. Kazananlara özel hizmet verecek bir şef, Venus de Milo eserinin önünde renkli bir menü hazırlayacak. Şanslı kişiler, III. Napolyon’un gösterişli dairelerinde özel bir konsere katılacak. Ve son olarak Louvre Müzesi’nin piramidinde uyuyarak geceyi tamamlayacak.

(Bulgaristan’da 8.200 Yıllık Ev Airbnb’den Kiralık)

Airbnb’nin, sitesinde yarışma hakkında yaptığı açıklama şu şekilde:

“Airbnb, ikonik Piramidinin 30. yılını kutlamak üzere Louvre Müzesi ile ortaklık yapıyor. Müzeyi daha önce hiç olmadığı gibi, beklenmedik deneyimlerle keşfedeceksiniz.”

“Bu ortaklık sayesinde kazanana ve misafirine sadece bir geceliğine Piramidin altında uyuma fırsatı veriyoruz. Ancak işin sihri burada bitmiyor. Bu unutulmaz geceye ek olarak Airbnb’de bir dizi özel ziyaret ve gösteri için rezervasyon yapılabilecek.”

Airbnb, daha önceki yıllarda Paris Yeraltı Mezarlığı’nda (katakomp) gerçek bir yatak, kahvaltı ve kişiye özel bir konserin de dahil olduğu bir gece için yarışma düzenlemişti.

Yarışmaya katılmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümü Yüksek Lisans mezunu. Aynı üniversitede Doktora adayı. İletişim: ermanbu@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login