Kalıntılara Tırmanan Justin Bieber Meksika’daki Antik Kentten Kovuldu

Ünlü şarkıcı Justin Bieber, tatil için gittiği Meksika’daki antik kentten taşkınlık yaptığı gerekçesiyle kovuldu. Türkiye’de ise Hasankeyf baraj yapılacağı için sular altında bırakılıyor, her geçen gün tahribat, definecilik ve kaçakçılık faaliyetleri artıyor.

Justin Bieber Meksika’daki Antik Kentten Kovuldu

Bakanların bile üzerine basabildiği Türkiye’deki tarihi eserler her geçen gün hem yetkililerce hem vatandaşlarca tahrip edilmeye devam ederken, tatil için kız arkadaşıyla beraber Tulum’daki Maya antik kentini ziyaret eden Bieber, tarihi kalıntılara tırmanmak isteyince kovuldu.

Korumaları ve kız arkadaşı ile birlikte kalıntıları gezen Bieber, iddialara göre pantolonunu sıyırarak objektife poz vermek istedi. Daha sonra bölgedeki tarihi kalıntılardan birine tırmanmaya başlayan Bieber, bir yandan da kendisine engel olmaya çalışan güvenlik görevlilerine bağırdı. Bunun üzerine bulunduğu arkeolojik bölgeden kovuldu.

Ulusal Antropoloji ve Tarih Estitüsü yöneticisi Adriana Velazquez, yerel bir haber ajansına yaptığı açıklamada Bieber’ın korumalarının tarihi bölgedeki güvenlik görevlileriyle tartıştığını söyledi.

Velazquez bunun üzerine güvenlik görevlilerinin de çareyi polisi aramakta bulduğunu belirtti.

Yucatan Yarımadası’ndaki Tulum, Meksika’nın en çok ziyaret edilen turistik bölgelerinden biri. Antik Maya kenti Tulum’daki kalıntılar her yıl yüzbinlence turisti bölgeye çekiyor.

Arkeofili editöryel servisi. İletişim: arkeofili@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login