Belediye Başkanı Göbekli Tepe’nin Tanıtımına Katkı Sağlayacakmış

Haliliye Belediye Başkanı Demirkol, Göbeklitepe’nin öneminden bahsetmek yerine turizme kazandırılması gerektiğinden bahsetti ve “Turizmdeki bu canlanmanın hepimize dönüşümü olacak” dedi.

Göbekli Tepe için tanıtım çalışmalarına katkıda bulunmak istediklerini belirten Demirkol, Urfa Medeniyet ve Turizm Araştırma Merkezi’nde yapılan bir toplantıda, Şanlıurfa’nın kültür ve tarih açısından dünyanın sayılı şehirlerinden biri olduğunu söyledi ve kentteki turizm alanlarının tanıtımının daha çok yapılmasının dünyada daha çok duyulmasını sağlayacağını söyledi.

Demirkol sözlerine şöyle devam etti: “Göbekli Tepe’nin dünyadaki tanıtım çalışmalarına daha fazla katkı sunmayı hedefliyoruz. Göbekli Tepe’nin tanıtımı bölgemiz açısından önem taşıyor. Ayrıca, bizim ilçemiz sınırlarında kalsa da kalmasa da Harran’ı, Halfeti’yi, dünyaya tanıtmamız lazım. Turizmdeki bu canlanmanın hepimize dönüşümü olacak. Ama en önemlisi, sadece ekonomik kalkınma yeterli değil. Aynı zamanda kültürel kalkınma da sağlanmalıdır. Kültürel kalkınmanın sağlanması için de hem biz hem de diğer ilgili kuruluşlar gerekli çalışmaları yapacak.”

Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümü Yüksek Lisans mezunu. Aynı üniversitede Doktora adayı. İletişim: ermanbu@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply