Söz Verilen Arkeolog ve Sanat Tarihçisi Alımı Yakında Yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, daha önce söz verdiği, arkeolog, kütüphaneci ve sanat tarihçi alımlarını en kısa sürede açıklayacaklarını duyurdu.

Söz Verilen Arkeolog ve Sanat Tarihçisi Alımı Yakında Yapılacak

Türk turizminde yaşanan sorunların tartışıldığı turizm çalıştaylarının son durağı Kahramanmaraş’ta konuşan Mahir Ünal, bir süre önce açıkladığı arkeolog, sanat tarihçi ve kütüphaneci alımlarının çeşitli nedenlerle geciktiğini, fakat en kısa sürede açıklanacağını duyurdu.

Bakan Ünal, Kahramanmaraş’ta yaptığı açıklamada “Kültür alanını da elbette ihmal etmemeliyiz. Biz bir kültür paketi hazırladık. Kültürle ilgili ayrı bir reform paketi açıklayacağız demişti sayın başbakanımız. Yeni bir kültür-sanat yönetiminin ve yeni bir kültür paradigmasının ortaya konacağı bir bakış açısıyla bir paket hazırladık.” dedi.

Bu paketi duyuracaklarını iki kez ilan ettiklerini ancak Türkiye’nin gündeminden kaynaklı sebepler yüzünden bunun biraz geciktiğini söyleyen Ünal, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu paketli ilgili haber bekleyen özellikle arkeolog, sanat tarihçi ve kütüphanecilikle ilgili kadro bekleyenlerde haklı olarak bu paketin ne zaman açıklanacağını ve kendileriyle ilgili kadroların ne zaman açıklacağını hep merak ettiler. Buradan ben arkeolog, kütüphaneci ve sanat tarihçi kardeşlerimize de inşallah önümüzdeki süreçte, en kısa sürede bunun da açıklanacağını Kahramanmaraş’ımızdan paylaşmak istedim.”

22 Aralık 2015 tarihinde Anadolu Ajansı Editör Masası’na konuk olan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, 2016 Ocak ayında 300’den fazla arkeolog, sanat tarihçisi ve kütüphaneci alımı yapılacağını duyurmuştu. Söz konusu duyuru, büyük yankı uyandırmıştı fakat aradan gecen uzun zaman diliminde bu istihdamdan bir daha bahsedilmemişti. Ünal, “Maliye Bakanımızla görüştük. 300’ün üzerinde kütüphaneci, aynı şekilde arkeolog, aynı şekilde sanat tarihçisi alacağız” demişti.

Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümü Yüksek Lisans mezunu. Aynı üniversitede Doktora adayı. İletişim: ermanbu@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login