Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olarak Mehmet Ersoy’un görev alacağı açıklandı.

Kabinesini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olarak Mehmet Ersoy’u atadı.

Devir teslim yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığında devir teslim töreni gerçekleştirildi. Bakanlık görevini Numan Kurtulmuş’tan devralan yeni Bakan Mehmet Ersoy, önümüzdeki döneme ilişkin ilk mesajlarını da verdi.

Yeni dönemde turizmin öncelikli sektör olacağını dile getiren Bakan Mehmet Ersoy, “Bu dönemde hedefimiz sadece kişi sayısını arttırmak olmayacak. Özellikle Türkiye’ye seyahat eden, nitelikli turist dediğimiz, gelir grubu yüksek turistleri de hedefleyeceğiz.” dedi.

(Kültür ve Turizm Bakanlığı Yetkilerinde Düzenleme Yapıldı)

Turizm sektörünün bir temsilcisi olarak, 2016 yılının ardından turizmde hızlı bir çıkışın yaşanmasını sağlayan Bakanlık ekibine teşekkür eden Bakan Ersoy, hedeflerine ulaşmak için Bakanlığın yanı sıra sektörün bütün temsilcileri ve sektör dışında, turizm bölgelerindeki belediyeler, belediye başkanları, temizlik işçileri, esnaf ile taksiciler de dâhil olmak üzere bütün vatandaşları kapsayacak yeni bir kampanya yürüteceklerini söyledi.

“Parası olan turistler önceliğimiz”

“Daha fazla para harcayan, konaklama dışı harcaması daha yüksek olan turistleri hedefleyeceğiz.” 

“Bu da tek başına Bakanlığımızca yapılan bir çalışma olmayacak. Sektörün bütün temsilcilerini, sektör dışındaki turizm bölgelerinin belediyelerini, belediye başkanından temizlik işçilerine, esnaftan taksicilerine bütün vatandaşlarımızı kapsayacak bir kampanya şeklinde olacak, bir seferberlik şeklinde olacak. Herkesi buna inandıracağımızı düşünüyorum bu dönemde. Herkes elinden tutup buna sahip çıkarsa, turizm istediğimiz şekilde daha kaliteli hale gelir ve Türkiye’nin hak ettiği gelir seviyesine uygun turistin gelmesini sağlayacak ortamı oluşturmuş oluruz. Ben tekrar bütün ekibe teşekkür ediyorum. Yeni dönemde, inşallah Türkiye’yi turizm açısından çok daha iyi şeylerin beklediğini düşünüyorum.”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Kim?

Turizm sektöründe 25 yılı aşkın bir geçmişe sahip Mehmet Ersoy, tur şirketi ve çeşitli otellerin de sahibi.

Mehmet Ersoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 Temmuz akşamı açıkladığı kabine içerisinde Kültür ve Turizm Bakanı göreviyle ilan edildi. Çeyrek asırdır turizm sektörü içerisinde yer alan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, yeni dönemde bilgi ve birikimini bakanlık bünyesinde işlemeye gayret gösterecek.

(Türkiye’deki Yabancı Kazılara Yüzde 51 Türk Şartı)

1968’de İstanbul’da doğan Ersoy, İstanbul Alman Lisesinin ardından, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Turizm sektöründe 25 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Mehmet Ersoy, tur şirketi ve çeşitli otellerin de sahibi. Mehmet Ersoy, 2012 yılında cruise sektörüne yatırım yaparak, Türkiye’nin tek cruise gemisi işletmecisi oldu. 2017’de online rezervasyon platformunu hayata geçirerek, dünyanın dört bir köşesinden 200 bine yakın tesis için rezervasyon hizmeti sağlamaya başladı.


Kulturturizm.gov.tr. Hürriyet.

Yorumlar
Arkeofili editöryel servisi. İletişim: arkeofili@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login