Numan Kurtulmuş Kültür ve Turizm Bakanı Oldu

Açıklanan yeni Bakanlar Kurulu’nda eski Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanlığına getirildi.

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından yeni Bakanlar Kurulunu açıkladı. Buna göre, 6 yeni isim kabineye girdi, 5 bakanın görev yeri değişti, 15 bakanın ise görev yeri aynı kaldı. Kadın bakan sayısı ise 2’ye yükseldi. Eski Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürütecek.

Numan Kurtulmuş, 2016 yılının Ekim ayında iki günlük Burdur programı dahilinde Kibyra Antik Kenti’ni ziyaret etmişti. Kazı çalışmaları devam eden antik kentin Türkiye ve dünya turizmine büyük katkı sağlayacağını ifade eden Kurtulmuş,

“İnşallah en kısa süre içinde buranın turizmin emrine verilmesi, turistlerin rahat bir şekilde gelip dolaşmasını sağlayacak hazırlıklar da yapılır.” demişti.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş kim?

Numan Kurtulmuş, 1959’da Ordu’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde uzun yıllar Sosyal Siyaset ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında dersler verdi. AK Parti Ekonomik Konulardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 62. 63. ve 64. Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinde başbakan yardımcısı olarak görev yaptı.


İHA

Yorumlar
Arkeofili editöryel servisi. İletişim: arkeofili@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply