Şanlıurfa’da İnşaat Sırasında Tarihi Yapılar Bulundu

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Organize Sanayi içerisindeki bir fabrikanın ek binası için yapılan temel kazısında tarihi yapılar çıktı.

Şanlıurfa'da İnşaat Sırasında Tarihi Yapılar Bulundu

Viranşehir ilçesi Sesik Mahalllesi’ndeki Organize Sanayi Bölgesi 2. Etabında bulunan bir fabrikanın ek bina temeli için kazı yapan işçiler, tarihi belirlenemeyen mağaralara rastladı. Mahallelinin ihbarı üzerine tarihi yapıların bulunduğu bölgede inşaat çalışmaları durduruldu.

Mahalleliler, inşaatı yapan firmanın bulunan tarihi yapıların üstünü kapatmaya çalıştığını iddia etti ve buranın bir an önce yetkililerce incelenmesini istedi.

Şanlıurfa'da İnşaat Sırasında Tarihi Yapılar Bulundu

Viranşehir Tepedüzü mahalle muhtarı Salih Diken “Tepedüzü mahallemize bağlı Viranşehir Organize Sanayi bölgesinde eski çağa ait yerleşim alanı bulundu. Tarih kokan yerleşim alanını organize sanayi müdürü ve yönetimi tarafından üstleri kapatılmaktadır. Bu insanlar göz göre suç işlemektedir.” dedi.

Şanlıurfa'da İnşaat Sırasında Tarihi Yapılar Bulundu

Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümü Yüksek Lisans mezunu. Aynı üniversitede Doktora adayı. İletişim: ermanbu@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login