Likya Yolu Masallarla Dünyaya Tanıtılacak

Her yıl yaklaşık 30.000 yürüyüşçünün geçtiği Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş yolu olan Likya Yolu, masallarla dünyaya tanıtılacak.

Likya Yolu Masallarla Dünyaya Tanıtılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Likya Yolu’nun dünya çapında tanıtılması için 9-14 Mayıs’ta “Likya Yolunda Masallar” (Tales on the Lycian Way) adlı projeyi hayata geçirecek.

Likya Yolu’na, ilginin artırılması ve diğer yürüyüş yollarından farklılıklarına dikkat çekilmesi amacıyla düzenlenecek proje kapsamında, ABD, Almanya, Çin, Fransa, Finlandiya, İngiltere, İsviçre, İsveç, İspanya, İtalya, Sırbistan ve Yunanistan’dan 16 yabancı gazeteci ile seyahat üzerine blog yazanlar ve Instagram kullanıcıları, Likya Yolu’nu deneyimlemek üzere Türkiye’ye davet edildi.

Masal anlatıcısı Judith Liberman’ın mitoloji ve geleneksel halk masallarından oluşturduğu seçki, 5 günlük program boyunca konuklara, yolda verilecek hikaye molalarında anlatılacak

Bu hikayelerle, Türkiye’nin tanıtımına ait videolar içeren “Turkey.Home” sosyal medya kanalları için de kısa videolar oluşturulacak. Videolar, “#TalesOnTheLycianWay #AnatolianTales” etiketleri ile sosyal medya üzerinden takipçilere ulaştırılacak.

İşaretlenip haritalanarak oluşturulan ve Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve birçok antik kentten geçen tarihi Likya Yolu’nun uzunluğu yaklaşık 500 kilometre.


AA

Arkeofili editöryel servisi. İletişim: arkeofili@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login