Define Uğruna Ölüme Gidiyordu

Aydın’ın Germencik İlçesi’ne bağlı bölgede, Roma ve Yunanlılar döneminde yerleşim yeri olarak kullanılan ve depremler sonucu yer altında kaldığı öğrenilen, incir ve zeytin bahçelerinin bulunduğu arazide define arayan Nurullah Aksoy su kanalına düştü.

Aktarılan bilgilere göre, bölgeyi iyi tanıdığını söyleyen Nurullah Aksoy ve arkadaşları sabah araziye geldi. Son olarak Yunanlılar tarafından kullanıldığı tahmin edilen, kuyularla yüzeye bağlanan su kanalına giren Aksoy, meydana gelen göçük sebebiyle mahsur kaldı.

Aksoy’un arkadaşları, Jandarma ve AFAD’ı aradı. Normal bir şekilde kuyuya inilmesi mümkün olmadığı için AFAD bölgede kurduğu düzenekle kuyuya indi. İlk olarak enkazı kovayla yukarı çeken AFAD daha sonra halat yardımıyla, yaralı olan şahsı kurtardı.

Arkadaşları Gözaltına Alındı
Jandarma’nın da müdahil olduğu olayda, Aksoy’un arkadaşlarının, ot toplamak için çıktıkları sırada kazanın meydana geldiğini söylemesi üzerine, güvenlik görevlileri, yerin 5 metre altında ot toplanmayacağını belirterek şahısları gözaltına aldı. Fail ve arkadaşlarının define aramak için çıktığı düşünülüyor. Soruşturma, çok yönlü bir şekilde devam ediyor.

 

Hürriyet

You must be logged in to post a comment Login