Current Archaeology Konferansına Türkiye Damgası

Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin sponsorluğunda gerçekleşen Current Archaeology Live 2015 Londra Üniversitesi Senato House binasında gerçekleşiyor. Konferans 27-28 Şubat olmak üzere iki gün sürüyor. Konferansa ilk gün yaklaşık 400 kişi katıldı.

Konferansın ilk gününde Stanford Üniversitesi’nden Profesör Ian Hodder Çatalhöyük ile ilgili bir sunum yaptı. Konferans etkinliğiyle eş zamanlı olarak gerçekleşen fuarda ülkemizle ilgili ayrılan standta çeşitli broşürler ve tanıtım malzemeleri sergilenecek. Ayrıca resepsiyon ve ödül töreni akabinde misafirlere Türk müziği dinletisinde kendi kültürümüzden eserler sunulacak.

Londra Kültür ve Turizm Ateşesi Ali Selçuk Can: “Arkeoloji dünyasının ileri gelen isimlerini bir araya getiren bu etkinliğe destek vermekten ve ülkemizin arkeolojik değerlerinin tanıtılmasına katkıda bulunmaktan Müşavirlik olarak büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Konferansa dışarıdan katılım ücretli. Fiyatlar dergi üyeleri için 85€,üye olmayanlar için ise 130€ olarak belirlenmiş.

Current Archaeology Birleşik Krallık’ın önde gelen arkeoloji dergilerinden birisi. 40 yıldır yayım hayatına devam eden dergi kazılara gidiyor, önde gelen arkeologlarla röportajlar yapıyor. Yaklaşık 17.000 kayıtlı üyeye sahip.

Derginin internet sitesi: www.archaeology.co.uk

You must be logged in to post a comment Login