Türkiye Teorik Arkeoloji Grubu’nın Konferansı Bugün Başlıyor

Teorik Arkeoloji Grubu’nun (TAG)  “Arkeolojik Şeyler” konulu konferansı bugün Çatalhöyük kazı başkanı Stanford Üniversitesi’nden Ian Hodder’ın açılış konuşmasıyla başlıyor.

Konferans 5-6 Şubat’ta Mimar Sinan Üniversitesi, Fındıklı Yerleşkesi’nde yer alacak. Grubun sitesindeki açıklama şöyle:

“2014 TAG Türkiye bu sefer teorik arkeoloji bağlamında biraz daha hızlı yol kat ederek dünyada teorik arkeolojinin gündemde olan sorularından birine odaklanmayı hedeflemektedir. Arkeolojik şeyler etrafında şekillenen tartışmalar konunun arkeolojinin önümüzdeki yıllardaki kavramsal gelişiminde önemli bir yer edineceğinin göstergesidir.

5-6 Şubat 2015’te düzenlenecek olan TAG Türkiye 2014 toplantısında bireylerin ve toplumların şeylerle olan ilişkisinin arkeolojiye özgü bir kavramsal çerçeve içerisinde yeniden tanımlanması ve arkeolojik şeylerin tartışılması hedeflenmektedir.”

Konferansın pdf formatındaki programına buradan ulaşabilirsiniz.

Robert Kolej’de okuduktan sonra, Kanada-McGill Üniversitesi’nde Antropoloji ve Klasik Tarih bölümlerini bitirdi. Koç Üniversitesi’nde Tarihöncesi Arkeoloji alanında yüksek lisans yaptı. 2015-2017 yılları arasında İstanbul’daki Pera Müzesi’nde koleksiyon sorumlusu olarak görev yaptı. Şu anda A.B.D.’deki Notre Dame Üniversitesi’nde doktora yapıyor.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply