Konya’da Suçüstü Yakalanan Defineciler Patates Arıyoruz Dedi

Konya’da bir apartmanın bahçesini 2.5 metre derinliğinde kazarak 5 aydır define arayan 3 kişi suçüstü yakalandı. Yakalanan şahıslar gömdükleri patatesleri aradıklarını iddia etti.

Konya'da Suçüstü Yakalanan Defineciler Patates Arıyoruz Dedi

Dün saat 23.30 sıralarında merkez Meram İlçesi Muradiye Mahallesi Emir Sadrettin Sokak’ta bulunan bir apartmanın arka bahçesinde meydana geldi. İddiaya göre apartman sakinleri bahçede tanımadıkları kişilerin kazı yaptıklarını görünce durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis, şüpheli üç kişiyi define aramak için kazdıkları tünelde suçüstü yakaladı.

Şüphelilerin polisi karşılarında görünce, ”Gömdüğümüz patatesleri çıkartıyorduk” diye suçlarını gizlemeye çalıştıklarını ama sonradan ”Şeytana uyduk, define arıyorduk” dedikleri öğrenildi.

5 Aydır Kazıyorlarmış

Şüpheli üç kişinin, kendilerine ait olmayan bir apartmanın bahçesinde 5 aydır define aradıkları ve bugüne kadar 2.5 metre derinliğinde 3 metre uzunluğunda tünel kazdıkları tünelin sağ ve sollarında yaklaşık ikişer metre genişliğinde de yine kazı yapıp define aradıkları saptandı. Yapılan incelemede 3 kişinin bugüne kadar yaptığı kazı çalışmasında ise altın ve tarihi eser bulamadıkları belirlendi.

Mum Işığında Kazı

Şüphelilerin tünelin ağzını tahta parçalarıyla kapatıp buradan girip çıktıkları ve kazı çalışmalarını da mum ışığı altında yaptıkları ileri sürüldü. Olay yerinde inceleme yapan polis, şüphelilere ait dedektör, kazma, kürek gibi malzemeler buldu.

Daha önce herhangi bir suç kaydı bulunmayan 3 kişi, sorgulanmak için polis merkezine götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


DHA

Arkeofili editöryel servisi. İletişim: arkeofili@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login