Aydın’da Kaçak Kazı Yapan 7 Kişi Tutuklandı

Aydın’ın Karacasu ilçesi, Ataeymir Mahallesi’nde kepçe ile kaçak kazı yapan birisi din görevlisi 7 şüpheli, Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalandı. Kazı yapılan alanın 2. derecede sit alanı olduğu bölgede kaçak kazı yapan 7 kişi de tutuklandı.

Aydın’da Kaçak Kazı Yapan 7 Kişi Tutuklandı

Aydın Karacasu ilçesi, Ataeymir Mahallesi’nde meydana gelen olayda ihbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, gerekli tedbirleri alarak operasyon düzenlendi.

Gece saat 01.00 sıralarında mülkiyeti bir şahsa ait olan arazinin kepçe ile kazı yapıldığı belirlendi. Jandarma gerçekleştirdiği operasyonla şüpheliler 7 kişi ile birlikte kazıcı ve temizleyici iş makinası ve bir otomobil ele geçirdi.

Olay yerinde ayrıca kepçe tarafından kazılan alanda tuğla kırıkları ile taşların olduğu görüldü. Şüphelilerin yanında ise 2 adet toz önleyici maske, 6 parçadan oluşan pirinçten yapılmış altın arama aparatı bulundu. Ele geçirilen malzemelere jandarma el koyarken, yakalan biri din görevlisi 7 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

CHA

Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümü Yüksek Lisans mezunu. Aynı üniversitede Doktora adayı. İletişim: ermanbu@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login