37. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu Erzurum’da Gerçekleştiriliyor

Bu yıl düzenlenecek olan 37. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu Atatürk Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu’nun 37’ncisi, 11-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında, Erzurum Atatürk Üniversitesi, Kültür ve Gösteri Merkezi’nde yapılacak.

Sempozyum süresince Türkiye’de 2014 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı izni ile Türk ve yabancı bilim insanlarınca gerçekleştirilen arkeolojik kazılar, yüzey araştırmaları ve bu çalışmalarda ele geçen buluntular üzerindeki arkeometrik çalışmalara ilişkin bildiriler sunulacak.

Sempozyumda, hafta boyunca dört salonda, Kazı Sonuçları Toplantısı, Araştırma Sonuçları Toplantısı ve Arkeometri Sonuçları Toplantısı olmak üzere yaklaşık 340 bildirinin yer alması beklenmekte.

1979 yılından beri kesintisiz her yıl gerçekleştirilen sempozyum, arkeoloji alanında Türkiye’de gerçekleştirilen önemli bir bilimsel faaliyet.

Her yıl, bir önceki yılın sempozyumunda sunulan bildiriler Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca basılmakta olup ayrıca sunulan bildiriler internet ortamında da şu linkte yayımlanmakta.

37. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu programına buradan ulaşabilirsiniz.

kulturvarliklari

Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümü Yüksek Lisans mezunu. Aynı üniversitede Doktora adayı. İletişim: ermanbu@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login