38. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu Programı Açıklandı

23 – 27 Mayıs 2016 tarihleri arasında Trakya Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek 38. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu’nun programı açıklandı.

Sempozyumun Türkçe ve İngilizce programlarını indirebilirsiniz.

Sempozyum süresince Türkiye’de 2015 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı izni ile Türk ve yabancı bilim insanlarınca gerçekleştirilen arkeolojik kazılar, yüzey araştırmaları ve bu çalışmalarda ele geçen buluntular üzerindeki arkeometrik çalışmalara ilişkin bildiriler sunulacak.

trakya

Sempozyum dört farklı salonda, sabah 09:00, akşam 18:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

1979 yılından beri kesintisiz her yıl gerçekleştirilen sempozyum, arkeoloji alanında Türkiye’de gerçekleştirilen, ve farklı uzmanlıklara sahip bir çok arkeolog ve bilim insanını bir araya getiren önemli bir bilimsel faaliyet.

Her yıl, bir önceki yılın sempozyumunda sunulan bildiriler Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca basılmakta olup ayrıca sunulan bildiriler internet ortamında da şu linkte yayımlanmakta.

38. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu Programı Açıklandı

Robert Kolej’de okuduktan sonra, Kanada-McGill Üniversitesi’nde Antropoloji ve Klasik Tarih bölümlerini bitirdi. Koç Üniversitesi’nde Tarihöncesi Arkeoloji alanında yüksek lisans yaptı. 2015-2017 yılları arasında İstanbul’daki Pera Müzesi’nde koleksiyon sorumlusu olarak görev yaptı. Şu anda A.B.D.’deki Notre Dame Üniversitesi’nde doktora yapıyor.

You must be logged in to post a comment Login