Sevgi Gönül Bizans Araştırmaları Sempozyumu Poster Başvuruları

23-25 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Uluslararası Sevgi Gönül Bizans Araştırmaları Sempozyumu’nun bu seneki konusu “Coğrafi ve Etnik İmgelemde Bizans Kimliği ve Öteki” olacak. ANAMED’de gerçekleşecek sempozyum kapsamında bu yıl ilk kez poster sunumları yapılacak  ve seçilen poster sahiplerine katılım bursu verilecek.

Sempozyumda, öteki imgesinin oluşmasında etkisi olan coğrafi, etnik ve diğer tüm unsurlar arasındaki karmaşık ilişkinin, yazılı kaynaklar, sanatsal ve maddi bulgularla sorgulanması; Bizanslıların ötekilerden bahsederken kendilerini nasıl anlattıklarının incelenmesi amaçlanıyor.

Bu kapsamda davetli araştırmacılar coğrafi ve etnik imgelemde öteki, fiziki dünya imgelemi (oikoumene), öteki dünya imgelemi, öteki/egzotik ile karşılaşmalar ve ötekinin benimsenmesi, pagan ve Greko-Roman mirasın algılanışı konularında yeni bilgi ve değerlendirmelerin yer aldığı bildiriler sunacaklar.

Sempozyumda, Bizans ile ilgili alanlarda çalışmalarını sürdüren yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin sempozyuma katılımlarını desteklemek için poster başvuruları için burs verilecek. Burs almaya hak kazanan öğrencilerin yol masrafları karşılanacak ve sempozyum süresince Istanbul’da konaklamaları sağlanacak.

Burs başvurusu için lisansüstü ve doktora öğrencilerinin, çalıştıkları alanla ilgili bir poster hazırlamaları gerekiyor. Başvurular Sempozyum Bilimsel Komitesi tarafından değerlendirilecek ve kabul edilen öğrenciler sempozyuma katılabilecek. Posterler,  sempozyuma ev sahipliği yapan Merkez Han binası, Kemerli Salon’da üç ay boyunca sergilenecektir.

Daha fazla bilgi için http://sgsymposium.ku.edu.tr/tr/home linkinden Poster Çağrısı kısmına bakabilirsiniz.
Poster başvuruları için son başvuru tarihi 31 Mart 2016 Cuma, seçilen çalışmaların duyurulacağı tarih de 18 Nisan 2016.

Uluslararası Sevgi Gönül Bizans Araştırmaları Sempozyumu Poster Başvuruları


http://sgsymposium.ku.edu.tr

Robert Kolej’de okuduktan sonra, Kanada-McGill Üniversitesi’nde Antropoloji ve Klasik Tarih bölümlerini bitirdi. Koç Üniversitesi’nde Tarihöncesi Arkeoloji alanında yüksek lisans yaptı. 2015-2017 yılları arasında İstanbul’daki Pera Müzesi’nde koleksiyon sorumlusu olarak görev yaptı. Şu anda A.B.D.’deki Notre Dame Üniversitesi’nde doktora yapıyor.

You must be logged in to post a comment Login