Trakya Üniversitesi’nde “Neolitiği Anlamak” Sempozyumu Bugün Başlıyor

Trakya Üniversitesi’nde 4 Mart Cuma ve 5 Mart Cumartesi günlerinde gerçekleşecek olan “Öncülü ve Ardılı ile Neolitiği Anlamak” sempozyumu bugün başlıyor.

Sempozyumda Neolitik Dönem’in öncesi ve sonrasının da değerlendirilmesinin yanı sıra, Neolitik dönemin doğası üzerine teoriler, ve özellikle Batı Anadolu olmak üzere ayrıca Kafkasya’da Neolitik dönem gelişmeleri ele alınacak.

Sempozyumda Burçin Erdoğu, Mihriban Özbaşaran, Nurcan Kayacan, Çiler Algül, Merih Cevdet Erek, Kadriye Özçelik, Murat Karakoç, Emma Baysal, Güneş Duru, Adnan Baysal, Farhad Guliyev, Turan Takaoğlu, Özlem Çevik, Zafer Derin, Rana Özbal, Halil Tekin ve Rıza Tuncel konuşmalar yapacak.

Sempozyum üniversitedeki Balkan Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Sempozyumun programını aşağıda bulabilirsiniz.

son

 

Robert Kolej’de okuduktan sonra, Kanada-McGill Üniversitesi’nde Antropoloji ve Klasik Tarih bölümlerini bitirdi. Koç Üniversitesi’nde Tarihöncesi Arkeoloji alanında yüksek lisans yaptı. 2015-2017 yılları arasında İstanbul’daki Pera Müzesi’nde koleksiyon sorumlusu olarak görev yaptı. Şu anda A.B.D.’deki Notre Dame Üniversitesi’nde doktora yapıyor.

You must be logged in to post a comment Login