Müzeler Artık Arkeoloji ve Sanat Tarihi Öğrencilerine Ücretsiz

Arkeoloji ve Sanat tarihi bölümlerinde eğitim gören öğrenciler, artık müze ve örenyerlerini ücretsiz ziyaret edebiliyor.

Arkeoloji öğrencileri en sonunda müze ve örenyerlerine ücretsiz girebilecek.

Müzeler Dairesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, sanat tarihi ve arkeoloji bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin geçerli bir öğrenci kimlik kartı ibraz etmeleri kaydıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve örenyerlerine ücretsiz girebilecekleri belirtildi.

Ancak bu bölümlerden mezun olan kişilerin bu fırsattan yararlanıp yararlanamayacağına dair bilgi verilmedi. Müze Kart Akademi’den yalnızca akademisyenlerin ve öğrencilerin yararlanması bekleniyor.

(Müze ve Örenyerlerine Ücretsiz Girebilecekler Belli Oldu)

Müzeler Dairesi tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Üniversitelerin sanat tarihi ve arkeoloji bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler geçerli bir öğrenci kimlik kartı ibraz etmeleri kaydıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığımıza bağlı müze ve örenyerlerine ücretsiz giriş yapabilirler.”

https://twitter.com/muzeler_dairesi/status/1190254435718647808

Geçtiğimiz aylarda öğrencilerin müze ve örenyeri ziyaretlerinin desteklenmesi amacıyla YÖK ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında protokol düzenlendi.

Protokol kapsamında ‘Müze Kart Akademi’ adındaki kartla birlikte akademisyenler ve öğrenciler müzeleri ücretsiz ziyaret edebiliyor.

Arkeofili editöryel servisi. İletişim: arkeofili@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login