Heritage İstanbul 2018 Başlıyor

Türkiye’de Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik teknolojilerini aynı çatı altında buluşturan tek fuar olan “Heritage İstanbul”, TG EXPO tarafından 12-14 Nisan 2018 tarihleri arasında Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da gerçekleştirilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün desteği ile bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan fuar, Türkiye tarih ve sanat varlıklarının korunması, saklanması ve gelecek yıllara aktarılmasına yönelik kurum ve kuruluşlar ile sektör tedarikçilerini bir araya getirecek.

Üç gün boyunca devam edecek olan Heritage İstanbul 2018’nin ana başlıkları arasında; arkeoloji, restorasyon ve müzecilik alanındaki yeni teknolojiler, “Somut Olmayan Kültürel Miras”, film restorasyonu ve konservasyonu, sergileme ve teşhirde yeni araçlar, sualtı arkeolojisi yer alıyor.

Fuar, eş zamanlı olarak düzenlenecek konferanslar, paneller, atölyeler ve miras sohbetlerinde aralarında; restorasyon alanında Türkiye ve İtalya işbirliğinin en önemli aktörlerinden Assorestauro’nun Başkanı Alessandro Zanini, film restorasyonu konusunda önemli çalışmalar yürüten L’Immagine Ritrovata Direktörü Davide Pozzi, . Petra Antik Kenti için tasarladığı GIS Sistemi ile “Petra’nın Babası” olarak bilinen Prof. Dr. Talal Akasheh, Uluslararası Müzeler Konseyi – ICOM İngiltere Başkanı Tonya Nelson, ICOM Gürcistan Başkanı ve Gürcistan Müzeler Birliği İcra Kurulu Üyesi Inga Karaia, Historic Royal Palaces Yaratıcı Yapımcısı Tim Powell’ın da yer aldığı ulusal ve uluslararası duayenleri, kurum temsilcilerini ve uzman akademisyenleri ağırlayacak.

2015 yılında 5.000’nin üzerinde, 2017 yılında ise 7.500 ziyaretçi ağırlayan HERITAGE İSTANBUL’un bu yıl da büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Etkinliğe katılacak olan ziyaretçiler davetiye formu doldurarak, ücretsiz giriş kodlarını alabilirler.

Online Davetiye Formu Linki: www.expoheritage.com/heritageistanbul/form/index.html

Yorumlar
Arkeofili editöryel servisi. İletişim: arkeofili@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login