Roma İmparatorlarının Fotogerçekçi Portreleri Oluşturuldu

Daniel Voshart adlı sanatçı, Artbreeder, Photoshop ve tarihsel referanslar kullanarak Roma İmparatorlarının oldukça gerçekçi portrelerini yarattı.

C: Voshart.com

Bu proje için sanatçı, MÖ 27 ila MS 285 yılları arasında hüküm sürmüş 54 imparatorun 800 farklı büst görüntüsünü dönüştürdü veya restore etti (çatlaklar, burunlar, kulaklar vb.).

(Roma İmparatorlarının Hiper Gerçekçi Heykelleri Yapıldı)

Augustus. C: Voshart.com

Sanatsal yorumların, doğası gereği bilimden daha çok sanat olduğunu belirten Voshart, “Ancak görünümlerini (saçlar, gözler, etnik köken vb.) tarihsel metinlere ve sikkelere çapraz referans vermek için çaba gösterdim. Onları ölüm yılına göre yaşlandırmaya çalışıyorum – herhangi bir büyük hastalıktan önceki görünümleri.” diyor.

Tiberius C: Voshart.com

“Amacım imparatorları romantikleştirmek ya da kahramanca görünmelerini sağlamak değildi. Büst ya da heykelleri seçerken yaklaşımım, imparator hayatta iken yapılan büstten yana olmaktı. Aksi takdirde, en iyi ustalıkla yapılan imparatorun daha çirkin gözüktüğü büstü tercih ettim.”

Caligula C: Voshart.com

“Bazı imparatorların (son hanedanlar, kısa hüküm sürenler) hayatta kalan büstleri yoktu. Bunun için birden fazla sikke tasviri, soy ağacı ve doğum yeri araştırdım. Bazen kendi kompozitlerimi yarattım.”

Nero. C: Voshart.com
C: Voshart.com
Arkeofili editöryel servisi. İletişim: arkeofili@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login