Tarihi Eserler Kaçakçıya Düğününde Takılmış

Bitlis’te 4 kişinin hayatını kaybettiği kavganın ardından operasyon başlatan jandarma bir eve baskın düzenledi. Baskında çuval içinde Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait 103 parça tarihi eser bulundu. Gözaltına alınan kadın şüpheli evinde bulunan tarihi eserlerin kendisine düğününde takıldığını söyledi.

Tarihi Eserler Kaçakçıya Düğününde Takılmış

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Gümüşdöven köyünde 2 Kasım’da iki aile arasındaki husumet yüzünden 4 kişinin yaşamını yitirdiği 9 kişinin de yaralandığı silahlı kavgadan sonra suç aletlerinin bulunması için operasyon gerçekleştirdi.

Tarihi Eserler Kaçakçıya Düğününde Takılmış

Operasyon kapsamında bir evde arama yapan güvenlik güçleri, içerisinde yün bulunan çuvalda Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait 103 parça tarihi eser buldu. Aralarında çift başlı kartal, Osmanlı tuğralı altın para, heykelcik, bakır ve gümüş takı ile çok sayıda sikkenin bulunduğu eserler Ahlat Müze Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Bu arada olayla ilgili gözaltına alınan kadın şüphelinin ifadesinde, “Bunlar bana düğünümde takıldı” dediği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Tarihi Eserler Kaçakçıya Düğününde Takılmış Tarihi Eserler Kaçakçıya Düğününde Takılmış

AA

Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümü Yüksek Lisans mezunu. Aynı üniversitede Doktora adayı. İletişim: ermanbu@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login