Polonya’da Antik Lağımda Seks Oyuncağı Bulundu

Polonya’da Gdansk kentinde antik bir lağımı kazan arkeologlar, 250 yıllık bir seks oyuncağı ile karşılaştılar. Gdansk’taki Anıtları Koruma Bölge Ofisi, penis şeklindeki seks oyuncağını “büyük, kalın, deriden yapılmış, içi sert kıllarla doldurulmuş ve ahşap bir ucu var” şeklinde tanımladı.

polonya'da 250 yıllık yapay penis bulundu

Polonya’da Antik Lağımda Seks Oyuncağı Bulundu

1700’lü yılların ikinci yarısına tarihlenen yapay penisin, günümüze kadar oldukça iyi korunduğu belirtildi. Arkeologlar, seks oyuncağının, tuvaleti kullanan kişi tarafından yanlışlıkla düşürülmüş olabileceğini söyledi.

Ayrıca yapay penisin temizlenmesinden sonra son derece kaliteli bir deriden yapılmış olduğu ortaya çıktı ve zamanında oldukça pahalı olduğu düşünülüyor. Arkeologlar, erotizm tarihini araştıran insanlar için bunun olağanüstü bir buluntu olduğunu söylüyor.

Antik lağımda ayrıca seramik ve mücevher gibi başka eserler de bulundu. Bulunan çok sayıda ahşap kılıç kalıntısı, yakınlarda bir eskrim okulu olduğunu düşündürüyor.

Bulunan 18. Yüzyıl seks oyuncağı, bakım için kaldırıldı.

Tarih Boyunca En İlginç 7 Seks Oyuncağı


news.discovery

Yorumlar
Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümü Yüksek Lisans mezunu. Aynı üniversitede Doktora programında devam ediyor. İletişim: ermanbu@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login