Yazar

profil1    Erman Ertuğrul 

Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi Tarihöncesi Bölümü’nde yüksek lisans yapıyor.

 

İletişim: ermanbu@gmail.com

 

arkeofili yazar ekibi ayşe bursalı

Ayşe Bursalı

Robert Kolej’de okuduktan sonra, Kanada-McGill Üniversitesi’nde Antropoloji ve Klasik Tarih bölümlerini bitirdi. Koç Üniversitesi’nde Tarihöncesi Arkeoloji alanında yüksek lisans yaptı. 2015-2017 yılları arasında İstanbul’daki Pera Müzesi’nde koleksiyon sorumlusu olarak görev yaptı. Şu anda A.B.D.’deki Notre Dame Üniversitesi’nde doktora yapıyor. 

İletişim: ayse.bursali@gmail.com

 

profil3

Tolunay Bayram

Anadolu Üniversitesi’nde Arkeoloji bölümü okuduktan sonra eğitimine İstanbul Üniversitesi’nde Tarihöncesi bölümünde yüksek lisans programında devam ediyor.

İletişim: bayramtolunay@gmail.com

 

 

Aysel Arslan

Aysel Arslan

Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Bölümü’nü bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Şu anda yine bir yandan Koç Üniversitesi’nde doktora yaparken, bir yandan da aynı üniversitede asistanlık yapıyor.

 İletişim: aysel.arslan@yahoo.com

 

Burak Baş

Burak Baş

 Anadolu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü.

İletişim: burakbas@windowslive.com

 

Suay Erküşöz

Suay Erkuşöz

 Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünü bitirip aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı. Hayırlısıyla doktoraya gidiyor.

İletişim: serkusoz@ku.edu.tr

 

Orberk ÖzdemirOrberk Özdemir

Yeditepe Üniversitesi’nde Tarih ve Felsefe bölümlerinde anadal öğrencisi olarak eğitimini sürdürürken bir yandan da yine Yeditepe Üniversitesi Antropoloji bölümünde yandal ögrencisi olarak ögrenim görüyor.

İletişim: orberkozdemir@gmail.com

 

Asena Esen KayaAsena Esen Kaya

Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde lisansını ve yüksek lisansını bitirdi. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi Diller ve Kültürlerarası Çeviribilim doktora programına devam ederken aynı okulda Yabancı Diller bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.                                                          İletişim: askaya88@gmail.com

 

arkeofili yazar ekibi Oğuzhan ParasayanOğuzhan Parasayan

Koç Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu ve Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü ile yandalı var. Paris Diderot Üniversitesi’nde Genetik yüksek lisansı yapıyor ve Jacques Monod Enstitüsü’nde Paleogenomik laboratuvarında çalışıyor.

İletişim: oparasayan@gmail.com

 

Başak Emirarkeofili yazar ekibi Başak Emir

Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümünü bitirdikten sonra, Uludağ Üniversitesi’nde Arkeoloji Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Daha sonra, halen öğrenim gördüğü İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Bölümü’nde ikinci yüksek lisansına başladı. Kültür Mirası üzerine odaklandığı bu programda şu an tez aşamasında.

İletişim: basakemir@gmail.com

 

Dilara UçarArkeofili yazar ekibi Dilara Uçar

Bilkent Üniversitesi Arkeoloji bölümü mezunu. Yine Bilkent Üniversitesi, Arkeoloji bölümünde yüksek lisans yapıyor. Klasik arkeoloji, müzeoloji ve dijital arkeolojiyle ilgileniyor.

İletişim: dilaraucar91@gmail.com

 


Arkeofili yazar ekibi Perrin MargaryanPerrin Margaryan

Ege Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümü mezunu. Arkeoloji ve özellikle sanat tarihini çok seviyor. Bu alanda akademik bir kariyer hedefliyor.

İletişim: perrin.margaryan@gmail.com

 


Arkeofili yazar ekibi Serdar Cülük
Serdar Cülük

Çukurova Üniversitesi Arkeoloji son sınıf öğrencisidir. Kuramsal arkeoloji ve evrimsel antropoloji üzerine yoğunlaşmıştır. Son iki yıldır da farklı sosyal medya hesaplarında arkeolojinin halk tarafından ilgi duyulması ve sevilmesi için çalışmalarda bulunmaktadır.

İletişim: serdarculuk@gmail.com